Block
Ovulation LH Test
Owulacja to termin określający proces, który zwykle zachodzi między 12. a 16. dniem regularnego 28-dniowego cyklu miesiączkowego. Podczas tego procesu zmiany hormonalne aktywują jajnik do uwolnienia jajeczka nadającego się do zapłodnienia. czytaj dalej
Dla kogo przeznaczony jest test?

TEST OWULACYJNY LH jest przydatny w celu zmaksymalizowania szans na poczęcie, jeśli planujesz zajść w ciążę. Testy owulacyjne są dokładniejsze niż naturalne metody wyznaczania
dni płodnych, takie jak metoda termiczna lub badanie szyjki macicy. Test owulacyjny LH może się okazać dużym wsparciem dla par starających się o dziecko.

Owulacja

Im bliżej owulacji, tym organizm produkuje coraz więcej estrogenu, który wywołuje nagły wzrost innego hormonu, zwanego hormonem luteinizującym (LH), którego szczytowe stężenie powoduje pęknięcie pęcherzyka jajnikowego, a w konsekwencji uwolnienie dojrzałej komórki jajowej, gotowej do zapłodnienia. Owulacja występuje zwykle między 24 a 36 godziną po skoku LH. Z tego powodu monitorowanie poziomu LH w moczu jest doskonałym wskaźnikiem pozwalającym przewidzieć czas maksymalnej płodności kobiety.

Specyfikacja

OVULATION LH TEST jest szybkim urządzeniem immunochromatograficznym, które wykrywa poziom hormonu LH powyżej 25 mUI/mL.
• swoistość 97,14%.
• czułość 100%
• dokładność 98,11%.

Zawartość

• 5 łyżek
• instrukcja użytkowania

Procedura użycia

• Zdejmij nasadkę ochronną i umieść końcówkę pochłaniającą bezpośrednio pod strumieniem moczu na co najmniej 10 sekund;
• Ewentualnie zbierz mocz do czystego i suchego pojemnika i zanurz końcówkę pochłaniającą w moczu na 10 sekund;
• Umieść nasadkę ochronną z powrotem na łyżce i odczekaj 5 minut przed odczytaniem wyniku.

Interpretacja wyników

Negatywny poziom LH w moczu jest poniżej punktu odcięcia, co oznacza, że szczyt nie został jeszcze osiągnięty. Zaleca się codzienne powtarzanie testu.
Wynik pozytywny: stężenie hormonu LH jest równe lub większe niż 25 mUI/mL. Szczyt owulacyjny jest bliski i szanse na poczęcie są większe.

Co się stanie, jeśli czas odczytu wyników nie zostanie dotrzymany?


Test został przeprowadzony prawidłowo, jeśli przestrzegana jest instrukcja obsługi. Obejmuje ona czas odczytu oraz interpretację wyników przedstawioną w części "INTERPRETACJA WYNIKÓW" w instrukcji użycia.


Jak sprawdzić, czy test został przeprowadzony prawidłowo?


Kolorowa linia pojawi się w obszarze kontrolnym (C) na urządzeniu testowym, wskazując, że test został przeprowadzony prawidłowo. Brak kolorowej linii sugeruje powtórzenie testu z użyciem nowego urządzenia i nowej próbki.


OdtwórzPlay